November 2012

Update #78

26. november 2012 at 20:09 | Freezy |  updates
2x Designs (1, 2)

Olá! Zima volá! Taky je u vás taková zima? Ve zprávách sice varují, že během tohoto týdne se má ochladit, ale já nechci zimu! Když je mi zima už teď, když je okolo 7°C, co budu dělat až bude pod bodem mrazu?! Bože! Co tu řeším mám vám toho tolik co říct a já píšu o počasí! V sobotu jsem byla na první hodině kurzu na přípravu na talentové zkoušky. Sice chodím teprve do třeťáku, ale chci se na to připravit už teď, ať se můžu příští rok věnovat maturitě. Bylo to celkem fajn, na hodině nás bylo asi 9 z toho tři byly Rusky, které češtinu moc nezvládají, bude to ještě zajímavé. Vyučuje nás nějaká studentka VŠ, u které nemám žádný respekt a tak trochu mě i vadí, že nás nemá někdo zkušenější. Dost mě překvapilo, že někteří se hlasí na architekturu, kde jsou talentovky už v lednu a chtěli vysvětlit jak se stínuje. No nic, teď přejdu k tématu, které jsem nakousla minulý týden - k certifikátu z francouzštiny DELF. Dneska byl den, kdy se mělo ukázat kolik mi toho dal čtyřdenní kurz, který jsem protrpěla minulý týden. Od 8:00 jsme měli test na 2 hod - poslech, čtení, psaní. Tato část mě docela sedla, to se však nedá říct o další části, tedy o ústním projevu. Vytáhla jsem si ne moc uspokojivá témata - monolog o oblečení a dialog objednávka v restauraci. No nějak to dopadlo a teď si musím asi měsíc počkat na výsledky. Teď ke dvou designů - byly do soutěže vytvoř design pro srdce blogu. První verze byla sice v anketě oblíbená, ale není vůbec jisté, že bude zvolena. Počkejte si na článek od administrátorů našeho srdíčka. Nechci se k tomu nijak vyjadřovat. Osobně se mi možná líbí více ten druhý s létající holčinou. Budu ráda, když vyjádříte vaše názory v komentářích. Děkuji všem co pro mě hlasovali!

Nad zemí a pod zemí

21. november 2012 at 18:57 | Freezy |  Drawing/Painting
Dnes tu mám pro vás 2 dost staré výtvory. První je bříza malovaná vodovkami, stará je přibližně rok. Druhá je o něco starší (asi 5 let) z plenéru - kresba perem kořínky nějaké rostliny. Nemám moc času se rozepisovat. Tento týden dělám přípravný kurz na Certifikát DELF. To znamená celý týden nonstop francouzština. Už mě z toho začíná jebat. V pondělí mám zkoušku a vůbec si nejsem jistá jestli to zvládnu. Držte mi palce!
P.S. Na Srdci blogu se koná anketa o budoucí design blogu, zúčastnila jsem se a vy mě teď můžete podpořit! Děkuji všem za hlas!

Update #77

13. november 2012 at 17:14 | Freezy |  updatesOlala! To to letí. Čtvrletí je tu a ve škole máme třídní schůzky, vzhledem k tomu, že jsem ve třeťáku, s návštěvou školy už mamka ani nepočítá. Popravdě jsem ráda, že už jenom pár let a odcházím, protože naše škola je někdy fakt děs. Chodím na soukromé gymnázium, na které jsem zprvu začala chodit (po 5. třídě) jenom proto, že zrovna rok kdy jsem chtěla přejít na 8leté gymnázium, všechny střední školy v Brně zrušili 8leté studium. Zbyla mi jen ta moje "chudičká" školička. Do koce minulého roku jsem byla více než spokojená, ale teď? Škola začíná šetřit, nemá na výplaty profesorů, místo 3 jazykových tříd AB máme pouze 2 - přičemž ve skupině je nás více než celkově v naší třídě (cca 24 lidí) nebo pořádá výlety a exkurze za 10 tisíce korun a snaží se nalákat studenty, aby z toho shrábla nejméně polovinu. To je naše škola. :/ Příští týden dělám kurz na přípravu zkoušky DELF a jediné co vím, že je to ve škole - nevíme od kdy do kdy to bude ani kolik to bude stát. Jsem zvědavá jakou sumu si náš jednatel zase vymyslí. Potřebovala jsem to ze sebe dostat. Divila bych se, kdyby to někdo dočetl až sem :P A co vy a škola? Jste spokojení? Šli vaši rodiče na třídní schůzky?

Až ti bude v životě nejhůř, otoč se ke slunci a všechny stíny padnou za tebe.

6. november 2012 at 20:04 | Freezy |  photography
"Až ti bude v životě nejhůř, otoč se ke slunci a všechny stíny padnou za tebe."
John Lennon
Právě končí podzimní čas, lístky uř hnijí na zemi a já vám sem dávám první várku podzimní série. Mám dost fotek, což je pro někoho dobrá zpráva. S grafikou už to tak dobré nebude. Příště se těšte také na nějaké houbičky a možná i malby či kresby. Teď už k dnešním fotkám - první je z cesty, která nám vede u chaty. Ten západ slunce jsem musela zaznamenat <3 Na další ranní rosa a na třech posledních lístky břízy ve vodě :) Foceno přibližně před měsícem (možná víc).