July 2012

Freezy na Sicílii

26. july 2012 at 20:46 | Freezy |  oznámení
pict by: weheartit
Nemám čas to protahovat. Ve středu jsme s mamkou konečně našly nějakej last minute s vysněnou Sicílii, takže od soboty letíme na 8 dní k moři!!! :))) Konečně. Už jsem 4 roky nebyla na žádné dovolené, na které si jen vyvalím šunky a odpočívám. Sice se mi každoroční stres a dobrodružství na cestách autem do neznáma , ale už potřebuju relax! Abych vysvětlila absenci 17 dní... Zítra večer odjíždíme do Prahy a necháme naše domácího mazla (psa) u tety. Odlétáme v sobotu kolem 12h - takže pohodička :)) Hned co přiletíme, berem psa a jedem na chatu do Jižních Čech. Tam budeme další týden. Teď když je vše vysvětleno. Přeji krásnou druhou polovinu prázdnin, hlavně si ji užijte i jinak než u obrazovky. Papa!!

Update #71

23. july 2012 at 20:18 | Freezy |  updates
Zdravím! Mám před sebou pracovní týden, ve kterém musím hlídat hyperaktivní, drzé děti, které se učí hrát tenis. Pomáhám společně s kamoškou mojí trenérce v příměstském sportovním táboře. Už jsem o tom něco málo psala minule. Popravdě chybí mi ty děti z minula...Zvykla jsem si na ně, ikdyž mě někdy štvali, byli to mý bobánci :((( Někdy během tohoto týdne jdeme s holkama na Dobu ledovou 4! Už se těším :)) Bylo těžký se rozhodnou mezi tím, Madagaskarem 3 a The Amazing Spiderman. Na Spidermana možná ještě někdy půjdu. Ještě uvidím. Dneska nejsem moc ukecaná, takže tohle jen tiše ukončím :) paaaaa ;)

Update #70

17. july 2012 at 23:02 | Freezy |  updates


Přečtěte si odpovědi na vaše otázky
Jubilejní update! Wow! Sedmdesát! To už jsem o sobě žvanila tolikrát?! :D Chudáčci moji malí... Mám za sebou objednávku pro ladygaga.blog.cz + jsem tady narazila na scany z bleach kalendáře (mimochodem ten s Ichigem mám na plakátu nad postelí) a s jedním z nich -s hitsugayou jsem udělala design. Momentálně mám rozpracovanou další objednávku. Popravdě už chci mít tyhle závazky za sebou. Už se těší až budu dělat jenom free designy. Mám toho teď až nad hlavu. O víkendu jsem byla v Praze. Jely jsme s mamkou a tetou na výlet do Poděbrad a Kolína. V neděli jsem byla konečně v pražské ZOO!!! Je k nevíře, že jsem tam ještě nebyla. Byla to nádhera, někdy bylo focení komplikované, ale pár povedených kousků mám. Do konce týdne je zveřejním. Omlouvám se, že jsem se neozvala už minulý týden. Pracovala jsem jako vedoucí na tenisovém táboře, který byl od 9-15h. Divili byste se jak je složité naučit 4leté dítě skákat přes švihadlo. Příští týden makám zas a poslední týden v srpnu zas. Snad přežiju :D Přeji krásné prázdniny, užívejte si, neseďte jen u počítače a jděte ven! Papa a brzy čao.

btw. tento článek píšu podruhé, protože z nějakých záhadných důvodů se mi to až na první asi 3 věty všechno smazalo ://///

Odpovídám na vaše otázky...

16. july 2012 at 16:26 | Freezy |  Ankety
Mile mě potěšilo, že na mě bylo tolik otázek. Zanedlouho napíšu update o novinkách. Fajn bez dlouhých prodlužování hop na to :)
Nemáš nejaký tutoriál ako vyrobiť design v photofiltre studiu? :-)
Bohužel ve sférách photofiltru se vůbec neorientuji, nějak jsem tuhle fázi přeskočila, ale k tomu později.
Děláš úchvatnou grafiku (tk trochu se tu inspiruju =) ) a tak jsem se tě chtěla zeptat kde ses to naučila? A kde bereš inpiraci na tvojí krásnou grafiku? =)
Jsem samouk, ze začátku jsem ani nevěděla, že na internetu nějaké návody vůbec jsou. A tak jsem se pokoušela napodobovat jiné a dostala jsem se až sem. Tím samozřejmě nechci říct, že všechno kopíruju. Pochytím pár nápadů ze zahraničních i domovských stránek a přidám většinu vlastních. Mou inspirací mezi blogařskými talenty - co se grafiky týče jsou např. Blanch, Gormal, Asheen, Aný,... a spousta dalších. Bohužel většina už je pouze legendou.
Posloucháš One Direction?
Ne, nevím proč... většinou jsem otevřená téměř všem žánrům a melodiím, ale zrovna tato kapela mě nijak nezaujala.
Máš/chtěla bys nějaký piercing či tetování?
Nemám ani jedno, když jsem byla malá docela jsem prahla po tetování, ale maminky mají vždy pravdu a dnes jsem ráda, že jsem jí poslechla.
Oblékáš se ráda to 'tvrdšího' stylu (rockovýho, metalovýho,..)?
Tak to určitě ne, jsem pohodářka, ráda si oblékám optimistické a pohodlné oblečení s veselými barvičkami.
Nemohla bys udělat nějaký tutoriál jak děláš layouty?
tak to by byl dlouhý tutoriál... navíc já neumím udělat design na jeden pokus a pořád se s tím předělávám apod. Neumím si představit, že bych dělala layout a vedle psala pokyny...
Jaké je tvoje oblíbené anime?
Ou, zákeřná otázka :D Mám jich opravdu hodně, mimo klasiky typu Naruto, Bleach mě v minulosti nadchnuly anime Kaichou wa maid sama! Ouran High School Club, Itazura na Kiss a Kuragehime. Velkou poklonu bych dala i Death Note, který má úžasný příběh a nápad, u kterého mi nejde do hlavy, že to obyčejný smrtelník vymyslel :P
Už máš vymyšlený příběh tvé nové mangy? Jestli jo, mohla by si prozradit jaký přibližně bude? :)
Příběh zatím nebudu zveřejňovat, ale prozradím, že to bude fantasy, nadpřirozené schopnosti a možná trochu romantika a středověké téma. Zatím nechci být přesnější. Jsem docela zvědavá jak celý příběh dopadne. Mám vymyšlenou zatím jen hlavní zápletku a charaktery, které mám načtrtlé. V kreslení jsem na 5. stránce. A plánuji započít zveřejňování někdy na konci prázdnin nebo v září, takže si ještě budete muset počkat.
Prečo a kedy si začala s grafikou a blogom? :-)
Nejprve jsem si založila blog abych tam zveřejňovala svoje skicy a črtance. Postupně přes blogy o anime (kterých bylo taky nemálo). Můj první blog jsem měla asi před 4 roky a vůbec jsem tomu systému nerozumněla. Postupně jsem poznávala nové věci a naučila jsem se zacházet s photoshopem,který mám přibližně 3 roky a teď jsem tady :)
Co tě nejvíc baví na grafice a v čem si začínala a jestli bylo těžký přejít na jiný program.?
Baví mě na ní téměř všechno. Mám vždy nějaké období, třeba tvoření akcí a psd a někdy zase designů. Teď jsem asi v nějakém meziobdobí :D Začínala jsem v Powerpointu, ve kterém jsem dala jen přechod k obrázku a rámeček stránky. Docela mi to v tý době stačilo. Pak jsem prosila mamku ať mi sežene photoshop a sehnala. Když jsem ho poprvé otevřela byla jsem jako Alenka v říši divů. Ale po pár měsících jsem si na to zvykla a už bych nedělala nikde jinde.
Jak dlouho ti trvá vytvořit jeden (dejme tomu opravdu promakaný) design, včetně nastavení na blog?
Nedá se to říct v hodinách, protože to nikdy nepočítám. Vždy si řeknu, že se kouknu na hodiny a až skončím tak se kouknu zase, ale nikdy se mi to nepovede. Protože to dělám tímto způsobem. Hledám fotky - dělám pozadí - vymýšlím vzhled stránky - fotka se mi začne protivit - mažu. Je zázrak když tento koloběh někdy zakončím. Nastavování mě silně nebaví, ale už je to jen taková třešnička na dortu, kterou si vychutnávám s blaženým pocitem dobře odvedené práce.
Napadla tě někdy myšlenka, že bys napsala vlastní knihu?
Párkrát ano, ale nejsem moc na to psání nemluvě o čtení, raději kreslím :)
Jak jsi se vůbec dostala k blogování?
Viděla jsem jiné blogy a od kamarádky, která si taky jeden založila. Byla jsem zvědavá, tak jsem to zkusila.
Jaké layouty děláš nejradši? (jaká tematika)
asi celebrity a anime (které znám)
Jedeš na Advík ?? :D:D:D ^^
Na nic jiného než animefest se nechystám a ani nemám ponětí, kdy a kde je. Jednou za rok mi to stačí :D
Chodíš na nějakou grafickou školu? :)
nechodím, chodím na soukromé gymnázium v Brně, kde jsem 6 let a 2 roky mi ještě schází.
Věříš na konec světa 21.12.2012 :D:D ?
Nemyslím si, že konec světa se blíží, ale podle mě svět nejvíce tíží populační exploze. S takovou už naše planeta moc nevydrží. Určitě to však vydrží do 21.12.2012 :P
Dáváš přednost dotykovým telefonům nebo těm starým dobrým mobilům s milionem tlačítek?
Když jsem dostala svůj dotykáč, modlila jsem se za tlačítka :D postupně jsem si musela zvyknout a teď mi to až tak nevadí. Ke svému mobilu se chovám se ctí a nikdy se mi display nerozbil, narozdíl od mých přátel. Příjde mi však přehnané, že se tlačítkové mobily už přestaly vyrábět.
Když zrovna nemáš chuť dělat grafiku, hraješ nějaké hry? Jaké?
Před pár lety jsem měla mánii Zoo Tycoon (teď mě najednou popadla zase :D) a Age of Empires. Teď jsi jednou za půl roku zahraju simíky a občas i online hru Dobyvatel.
Kolikátý tvůj blog v řadě je tento nynější? A kolik jsi měla za celou dobu nejvyšší denní návštěvnost? (Bráno podle TOP LISTU .. a ne, nemusí to být přesně)
Nejsem si přesně jistá, ale pokud budu počítat i jiné hostingy a všechno co jsem měla tak jich už asi přes 10 bude :P Zlatá éra je za mnou... Navštěvnost už dlouho není to, co byvala. Dříve jsem mohla mít okolo 200 návštěvníky, někdy i víc a teď jsem ráda, když to přesáhne 50. Za pár věrných návštěvníků jsem ráda :))
Ako si vyberáš, komu urobíš layout? a prečo ho niekomu neurobíš?
Je několik faktorů, podle kterých vybírám. V první řadě je zákazník, který když si o něj pěkně neřekne a nebude se chovat se ctí, tak nemůže očekávat náklonost ode mě. Dále téma, které když mě nezaujme, není se o čem bavit. Obsah blogu je také velmi důležitý, protože nedělám design pro ty, kteří mají veškeré své články zkopírovány. Pak už je to individuelní, někdy mi jen nevyhovuje objednávka, ale většinou pouze nemám čas.
Jakou hudbu posloucháš (případně jaké jsou tvé nejoblíbenější písničky)?
Poslouchám velké množství interpretů. Nemám ani žádné top, je mi jedno kdo zpívá, ale co zpívá. Dobře, mám pár zpěváků, kteří mi prostě lezou na nervy ohledně vzhledu a chování (přiznávám se, někdy jsem trochu povrchní :P) jako třeba Nicki Minaj, Justin Bieber,Adam Lambert či Tokio Hotel. Nějaké oblíbené písničky? Katy Perry-Teenage dream, Demi Lovato-Skyscraper, David Guetta-Without you, The Wanted-Glad you came, Linkin park - Numb,In the end. Nějaké japonské, které znám z anime a často poslouchám - Jamil-America Shounen, Flow-Sign, NICO Touches the Walls-Hologram,...
Máš nějaké sourozence?
E-e...nemám
Kdybys chytila zlatou rybku a mohla si přát tři přání, co by bylo? :)
Nejspíš jako každá holka... Něco málo zhubnout, najít si svého prince na bílém koni a krásně žít s našemi dětmi až do konce života.