Umění grafiky I. - obdiv

19. february 2011 at 13:24 | Freezy |  Umění grafiky
A je to tady! První článek do nové rubriky, kterou jste si odhlasovali - Umění grafiky. Chci jen říct, že se nechci opičit po jednom z layforských projektů. Je fakt, že základ bude podobný, ale spíše to budou mé osobní názory.
V prvním článku Vám chci ukázat několik prací, které mě opravdu nadchly a chtěla bych poukázat na jejich originalitu. Tak jdeme na věc ;)


1) Složité kódování

Design nemusí být složitý. Rčení "V jednoduchosti je krása" většinou opravdu sedne. Design, který jsem si opravdu zamilovala nejen pro jednoduchost, ale pro jeho nakódování, které je opravdu neuvěřitelné! Nechápu jak to někdo může udělat! Na některých webech jsou animace (v tomto případě flash) nevkusně a hlavně nefunkčně přidané jen pro zájimavost designu. Na tomto webu je ale velmi hezky a decentně přidán. Velmi se mi líbí i barvy.

TIP: Se šedou barvou ladí všechny barvy! Pokud použijete šedé ladění s některou výraznou barvou vyjde vám skvělá kombinace! Šedá by ale měla převládat jiné barvě!
TIP: Pokud nevíte jakou barevnou kombinaci vytvořit podívejte se na tuto stránky, která vám jistě pomůže.
NO WAY: V žádném případě nepoužívejte do designu zářivou červenou #ff0000 ani jiné podobné odstíny ve velké míře! Za krátkou dobu vy ani vaši návštěvníci u vás nevydrží. Je to opravdu jedna z nejhorších věcí, co může někdo udělat!
------------------------------------------------------------------------------------------
2) FAN SITES

Styl, který se používá převážně pro weby/blogy s celebritami. Je spousta a spousta webů s celebritami, kteří tento styl používají, poslední dobou se začal rozšiřovat i na české blogové scény. Popravdě mě se to moc líbí, ale nesmí být design moc přeplácaný miliony fotkami. Brushe by se taky měly popravdě používat s mírou. Tuto ukázku jsem sem dala, jelikož mě velmi vadí animace. Je příliš rychlá...Já bych volila pomalejší "blikání" aby to lépe oslnilo a zdůraznilo celebritu. Přecejenom tento druh animace má jen zvýraznit záhlaví. Rozdíl tohoto typu designu s jinými je podoba menu. Je velmi zdobeno a velmi často se používá nástroj zaoblený obdelník.
TIP: Použitím patternu s miniaturními tečkami docílíte velice zajímavého efektu! Pattern nesmí být ale nijak výrazný! Při rolování pak může úplně zkazit dojem a zapříčinit oční problémy. (AnoxNe)
TIP: Pokud chcete dosáhnout splynutí obrázku s pozadím nepoužívejte odlišné nebo dokonce kontrastní barvy, kterými je zaplněn obrázek! Takto opravdu ne!
NO WAY: Brushe nikdy nedělejte ve velkém kontrastu s barvou pozadí! Vypadá to opravdu děsně! Snažte se používat podobné odstíny a nebo používejte funkci zesvětlit a ztmavit barvy (ve photoshopu) Špatným příkladem je třeba tohle nebo tohle. Chápu, že někdo nemá photoshop a musí používat photofiltr a programy podobného rázu, ale i tak...
NO WAY 2: Pokud zmenšujete fotky ve photoshopu měnte %! (se stejnými čísly v šířce i výšce) ne obrázkové body! Mohlo by se stát, že fotka bude roztáhlá jako např. tady
NO WAY 3: Nezvětšujte fotky! Pokud najdete fotku, která má malé rozměry, tak ikdyž se Vám moc líbí, nepoužívejte jí!!!! To je jeden z nejhorších prohřešků! Další věc je - nepřehánějte to s zostřením! Používejte s mírou! Aby se Vám nestalo něco jako třeba tady
------------------------------------------------------------------------------------------
2) HRAVOST

Některé blogové deníčky mají na designu kresby svých autorů. Velmi zdařilým příkladem je třeba tady. Pokud někdo umí kreslit/malovat a blog má právě proto, aby své umění sdílel i s jinými lidmi, tak proč ne? Některé tyto designy mi příjdou mnohem náročnější, protože nestačí si jen pár hodin sednout za photoshop dát pár fotek a konec. Někteří jej musí nejdřív nakreslit na papír a až poté je převézt do počítače udělat finální úpravy. Jiní zase pracují na tabletu a tak vše mohou provedou rovnou na počítači. Tyto tzv. Podle mě, jsou tyto tzv. digital arty velmi složité! A pořádně je nedokáže jen tak někdo. Je na to potřeba spousta času a trpělivosti. Něco jsem i zkoušela, ale nikdy se mi to nepovedlo na tolik, abych se odvážila jej někde zveřejnit. Pokud jde pixelkové práce několik blogů, které jsou určeny poze na jejich tvorbu jsem viděla...Bohužel si nemůžu vzpomenout na jejich odkaz :(
------------------------------------------------------------------------------------------
Tak to je pro dnešek asi vše. Pokud by někomu z autorů něco vadilo, okamžitě odkazy smažu!
Pokud máte nějaké nápady, čeho by se měl týkat příští článek do rubriky Umění grafiky napište jej do komentářů! ;)
 

5 people judged this article.

Comments

1 Cean Cean | Web | 19. february 2011 at 16:05 | React

Úžasný článek :)
Já mám nejraději asi ten 3. Hravost :D

2 Denaille nebo Estel... vyber si :p Denaille nebo Estel... vyber si :p | Web | 19. february 2011 at 20:12 | React

:D Zítra bych ti měla poslat první kapitolu... Teď poslední dva dny jsem scháněla rawy nebo něco slušného.

Jinak... z těch tří layů se mi strašně líbí ten poslední... o něco takového se taky snažím a zmohla jsem se akorát na cosi jednoduchého.
Ty webovky jsou taky úžasné. Kéž bych něco takového dokázala...
A celebrity je něco, co jde úplně mimo mě...

3 Kvakva Kvakva | Web | 20. february 2011 at 22:36 | React

jasné, videla som už designové weby ale hento má štýl Ta animácia musela trvať hodiny až dni! Ja za hodinu a pol čistej práce nakódujem obyčajný design..čo potom oni? ....

4 Blanch Blanch | 21. february 2011 at 16:20 | React

V prvním případě - je rozdíl mezi animací a skriptem, případě flash. V tomto případě to s animací nemá nic společného. Tady se totiž jedná přímo o flash - nejjednodušeji ti to napoví rozměr a rychlost pohybu obrazů a hlavně takhle se animace nechovají + taky zdrojový kód webu.
A na takové weby se obvykle animace nedávají, to je totiž pro takové projekty spíš potupa, animace v gifu jako taková je totiž pro grafiky a kodéry něco - jak bych to vyjádřila - jako když se zkušený programátor vrátí na obyčejný blog.cz, hodně velký krok zpátky a je to potupné, protože animace nejsou kvalitní. Tady jasně vidíš, že to na kvalitě neztratilo :).

Ale jinak hezké ukázky :)

:) Ještě v době, kdy jsem měla čas a psala vám v jednačce o tom, jaké jsem chtěla na LC podnikat změny, jsem uvažovala nad sedmirubrikovým seriálem, který měl zahrnovat něco podobného jako máš tady. Nechtěla bys to pak(až vyřešíme ty nehezké potíže) přidat i tam? Úplně si mi tím brnkla do noty :)... Vysvětlím pak, jak jsem to chtěla nakombinovat :), teď je to asi ještě zbytečné, dokud s Minscem nevyřešíme ten malý problém.

5 Sinead Sinead | Web | 21. february 2011 at 18:32 | React

tá prvá stránka ma dorazila, druhá sa mi načítava doteraz xD takže nemôžem povedať ale strhávam body za to načítanie, dobrý článok, páčia sa mi názorné príklady. :-)

6 Freezy Freezy | Web | 21. february 2011 at 20:18 | React

[4]: díky.. poupravím tedy trochu ten článek ;) jo a klidně to přidám i na LC :)

7 Blanch Blanch | 22. february 2011 at 1:08 | React

[6]: p.s. říká se tomu taky flash aplikace(případně se to nazývá i flash animace, ačkoliv za animaci je většinou považována hlavně ta gif), ale čistý pojem flash je nejběžnější.
Jak si vůbec na takový web narazila? :D

A jinak se budu těšit na poutavé články :), snad to brzo vyřešíme.

8 Freezy Freezy | Web | 22. february 2011 at 8:43 | React

[7]: díky za poučení :)
myslím, že tenhle jsem našla zrovna na deviantartu :)

9 Blanch Blanch | 24. february 2011 at 0:08 | React

[8]: yup, tam jsou hodně pěkné věci...

10 lucyhalefans lucyhalefans | Web | 11. march 2011 at 15:21 | React

Opravdu zajímavý článek musela si si sním dát hrozně práce ;)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama